banner 2

Düğün & Nişan Pastalarında Doğru Adres


En Özel Günlerinizde

En Lezzetli ve Şık Pastalarımız İle

Hizmetinizdeyiz…

banner

Düğün & Nişan Pastaları

 


İstanbul İçi Tüm İlçelere

İstediğiniz Gün ve Saatte Pastanızı

Teslim Ediyoruz

 

 

 

ÖMER KARATAŞ

-3 YILLIK BUTİK PASTACI -İÇ MİMAR -2 ÇOCUK BABASI-----PASTACILIK DENEYİMİ :--TEMEL PASTACILIK EĞİTİMİ--ORTA SEVİYE VE İLERİ SEVİYE FİGÜR EĞİTİMİ--PASTA SÜSLEME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ--YENİLEBİLİR ÇİÇEK EĞİTİMİ--İSOMALT ŞEKER EĞİTİMİ

ELİN KARATAŞ

5 YILLIK BUTİK PASTACI EV EKONOMİSİ MEZUNU 2 ÇOCUK ANNESİ --------PASTACILIK DENEYİMİ :-TEMEL PASTACILIK EĞİTİMİ-KREMALAR VE ÖZEL TARİFLER EĞİTİMİ-TEMEL FİGÜR EĞİTİMİ
BİZİ TANIYIN

Merhaba ;

Ellam butik pasta olarak kısaca kendimizi tanıtmak isteriz.

            Biz  Elin ve Ömer Karataş ,

Evliyiz ve iki kızımız var, pastalarımızı birlikte yapıyoruz.  Birimiz iç mimar diğerimiz ev ekonomisi mezunu .. Ama en çok birlikte pasta yapmaktan keyif aldık : )  bu yüzden tüm enerjimizi bu yönde kullanmaya karar verdiğimizde öncelikle gerekli eğitimleri aldık. Sektörün en iyi pasta ustalarından ve kurumlarından Temel pastacılık eğitimi ile başlayan eğitim serüvenimiz figür , desen, vs. gibi butik pasta tekniklerini alarak gerekli sertifika ve donanıma sahip olduk. 

Her geçen gün değişen ve gelişen butik pastacılık sektöründe eğitim her daim bizim için devam eden bir süreç.  Değişen trendleri takip edip kendimizi işimizde güncel tutmak her zaman önceliğimiz.

Profesyonel olarak butik pastacılığı 3 yıldır yapıyoruz.

Hijyen ve malzeme kalitesi her zaman önceliğimiz olmuştur.

Ayrıca belirtmek isteriz ki.. çok büyümek ve tabiri caizse işin tadını kaçırmak istemiyoruz. Kalitemizi ve çizgimizi bozmadan kapasitemiz kadar eğlenerek pasta yapmak istiyoruz. : )

Sizinle de çalışmaktan mutlu oluruz

Ellam Butik Pasta

Elin & Ömer KARATAŞ

ÖNEMLİ BİLGİLER
NİŞAN PASTASI NASIL OLMALI ?

Nişan pastası nişan seremonisinin vazgeçilmezlerindendir.  Evlenecek olan çiftlerin birbirlerini daha iyi tanıyacağı , birlikte daha çok karar vermek ve hareket etmek zorunda kalacakları, düğün öncesi yüzlerce organize ve planları birlikte yapacağı belkide en stresli ama bir o kadar en güzel dönemdir

Bu dönemde nişan günü gelip çatmadan önce bir çok hazırlığın ve planlamanın yanında NİŞAN PASTASI detayını asla son günlere bırakmayınız.

Gelelim nişan pastası seçimine..

Öncelikle Nişan pastası çiftleri temsil edeceği için pastanın özellikle tasarımı iyi düşünülmeli gerekirse onlarca örnek bakılmalı ve hayallerinizde canlandırdığınız pasta modelini butik pastacınıza detaylıca tarif etmelisiniz.. Pastanızın rengi, dokusu, kaç katlı oluşu ve içeriğinin nasıl olacağı konusunda aceleye getirmeden içinize sinene kadar detaylıca düşünüp öyle karar veriniz. Çünkü bu sizin en özel günlerinizden birisi .

Nişan pastaları eskiden pastane usulü bol krem şantili bol güllü dallı üzerine de tarih ve isimlerin yazıldığı pastalardan ibaretti. Ancak butik pastacılık sektörü geliştikçe nişan pastası trendleri de değişti.

Son yılların trendlerinde Nişan pastanızın iki veya üç katlı olması şık duracaktır. 3 Katlı bir pasta size kişi sayısı olarak fazla geleceğini düşünebilirsiniz. Çözümü var. 🙂 Alt katlarını maket pasta olarak tasarlayabiliyoruz . Böylece hem istediğiniz modeli hemde görkemli ve şık bir pasta yaptırma imkanınız olacaktır.

Nişan pastaları düğün pastalarına göre biraz daha sade , söz pastalarına göre de biraz daha şık ve gösterişli olmalıdır.

Nişan pastanızı nişan gününüzde giyeceğiniz kıyafetinizin renk ve tarzına uygun yaptırma gibi yeni akımlarda mevcuttur.

Nişan pastanızı yaptırmaya karar verdiğiniz butik pastacınızın mutlaka referanslarını inceleyiniz .. örnek pastaların kendine ait olup olmadığı konusunda mutlaka teyit alınız. En özel gününüzde hayaller hayatlar durumuna düşmemek için bu konuda da tedbirli davranmanızda fayda var. Çok şahit oluyoruz detaylı araştırmadan referans alınmadan yaptırılan pastaların son dakika büyük krizlere sebebiyet verdiğini..

En önemli konulardan biride nişan pastanızın içeriği ve lezzeti.. En sevdiğiniz kıymet verdiğiniz dostlarınızın davet edildiği nişanınızda herkesin severek ve methiyeler dizdiği lezzetli bir pasta sizi oldukça mutlu edecektir.  Ancak içi kimyasal gıda takviyeleri ile dolu bir pasta malesef damaklarda hoş bir lezzet bırakmayacaktır.

Pastanızı yaptırmadan önce mutlaka teyit alınız. Pastanın içeriği nasıl hazırlanacak.. pandispanyasında kıvam artırıcı ovaleks diye tabir edilen petrol asıllı kimyasal katkı maddesi varmı mesela.. çikolatasında ne kullanıyor hangi menşeili ve kalitede çikolata kullanacak, tercihiniz meyveli bir pasta içeriği olacaksa pastanız nekadar zaman önce hazırlanacak, hazır pandispanya unu gibi mix karışımlar kullnıyormu veya kremasının içeriği nasıl ? hazır krema karışımımı ? gibi detaylar pastanızın daha lezzetli ve en önemlisi sağlıklı olması misafirlerinize mahçup olmamanız için önemli detaylardır.

 

 

Ella Butik Pasta

Elin & Ömer KARATAŞ

Ellam Butik Pasta Size Nasıl Hizmet Eder ?

Ellam butik pasta olarak en önem verdiğimiz konu müşteri memnuniyeti.

Öncelikle sizi ve isteklerinizi dikkatle dinliyoruz ve gerekli notlarımızı alıyoruz.

Hayalinizdeki pastayı tarif edebilmeniz veya örnek gösterebilmeniz için bir çok örnek pasta modeli gönderiyoruz ve pastalar üzerinden sipariş detaylarını oluşturuyoruz.

Sipariş teslimatından 1 gün önce pastanızı yapmaya başlıyoruz çünkü pastalarımızın tazeliği , lezzeti , sağlıklı oluşu bizim için önemli.

Pastanızın pandispanyası butik pastada olması gereken en önemli şartlardan biri olan katkı maddesiz en kaliteli ve taze malzemeler kullanılarak hazırlanıyor.

Aynı şekilde pastanızda kullanılacak olan iç krema ve ganaj vs. katkı maddesiz olarak hazırlanıyor.

Pastanızın içeriğinde kullanılacak çikolata ise en kaliteli belçika menşeili çikolata kullanılıyor.

Yine pastanızın içiriğinde meyve kullanılacaksa tek tek özenle seçilmiş en taze meyvelerden hazırlanıyor.

Kullandığımız un, süt , şeker, yumurta gibi ana malzemeler her daim en kaliteli markaların ürünlerinden tercih ediliyor.. Asla toptancı diye tabir ettiğimiz sanayi tipi un, şeker , yağ vs kullanmıyor. Endüstriyel gıda toptancılarını tercih etmiyoruz.

Pastanızın iç yapım aşaması tamamlandıktan ve soğutucuda en az 3 saat dinlendirdikten sonra  tasarım aşamasına geçiyoruz.

Tasarım kısmında eğer pastanız şeker hamurundan imal edilecek bir pastaysa piyasanın en kaliteli ve bilinen şeker hamuru markası olan şeker şugar marka şeker hamurunu kullanmaktayız.

Pastanızın şeker hamurundan kaplanması özel butik pastacılık teknikleri ve aletleri kullanılarak keskin kenar diye tabir ettiğimiz yöntem ile kaplanıp şekillendirilmektedir.

Kaplama işlemi biten pastanızın tabanında özel kesilmiş dairesel veya dikdörtgen 3cm kalınlığında strafor kullanılmaktadır.

Pasta tabanında kullanılacak olan strafor öncesinde yine şeker hamuru ile kaplanmakta ve pastanız şeker hamuru ile kaplanmış zemine oturtulmaktadır.

Pastanızın tasarımında hiç bir maliyetten kaçınılmadan en güzel görünüme ulaşabilmesi için maksimum çaba harcamaktayız.

Tasarımı biten pastanızın notu varsa istediğiniz formda notunu yazarak .. görsel açıdan da önemli olan kalitede mumlarımızı yerleştirip paketliyor ve sevkiyat zamanına kadar soğutucuda muhafaza ediyoruz ..

Tabi pastanızın tasarımı bittiğinde paketlenmeden önce tarafınıza mutlaka son halinin fotoğrafı gönderilerek onayınızı alıyoruz ve son eklemek çıkarmak istediğiniz detaylar varmı diye teyit alıyoruz 🙂

İstanbul içi tüm ilçelere teslimatımız vardır. Dilerseniz pastanızı adresimizden gelip teslim alabiliyor dilerseniz adresinize kadar teslim ediyoruz..

 

Sevgilerimizle

Elin & Ömer KARATAŞ

Open chat
1
Merhaba !
Ben Ellam Butik Pastadan Elin

Whatsapp İconuna Tıklayarak Bizimle İrtibata Geçebilirsiniz.